Szkoły celne

Wybierz zawód z przyszłością
 
 
STRONA GŁÓWNAWIADOMOŚCIINFORMATORYOFERTY PRACYKONTAKT

LOGISTYK - zawód z przyszłościąLogistyk Jeszcze parę lat temu mało kto słyszał o logistyce, dziś jest to niezwykle popularny termin.

Przeglądając ogłoszenia o pracę, nie można nie zauważyć, że oto w Polsce zaistniało zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki.

Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest logistyka i czemu zawdzięcza takie zainteresowanie?

Do niedawna rozwiązania logistyczne były domeną dużych zachodnich koncernów. Polskie przedsiębiorstwa, chcąc sprostać konkurencji zostały zmuszone do wdrożenia efektywnych rozwiązań logistycznych.

Logistyka jest terminem opisującym wszelkie działania związane z procesem planowania, realizowania i kontrolowania skutecznego i sprawnego przepływu surowców, materiałów do produkcji oraz gotowych wyrobów w celu zaspokojenia wymagań klienta, a logistyk to specjalista od:

1. zaopatrzenia
2. planowania
3. produkcji
4. dystrybucji
5. transportu
6. komunikacji


Zainteresowanie zawodem logistyka wynika nie tylko z ogromnego zapotrzebowania na specjalistów - logistyków, czy możliwości podjęcia ciekawej pracy, ale także dlatego, że zawód ten gwarantuje atrakcyjne wynagrodzenie.

Obecnie wybór kierunku kształcenie nie jest prosty, proponuje się młodzieży cały wachlarz możliwości edukacyjnych, powodując niemały zawrót głowy. Spośród tak wielu kierunków kształcenia, zdobycie wiedzy i umiejętności logistycznych jest dziś strzałem w dziesiątkę. Ciekawostką jest fakt, że teraz także dziewczęta - logistyczki mogą znaleźć zatrudnienie w najlepiej działających w Polsce i Unii nowoczesnych firmach.
© 2006 PSPiZ w EłkuCreated by Elnet Ełk